یوردداش yurddaş

بو بلاگ آذربایجانلیلارین و ایراندا یاشایان باشقا تورکلرین دیل ، تاریخ ، مدنیت ، فولکلور و انسانی حاقلاری ساحه سینده چالیشیر .

طراحی ماشین شستشوی بدن و لباسشویی در تركیه

+0 بَگَن (Bəyən)
طراحی ماشین شستشوی بدن و لباسشویی در تركیه
محققان دانشگاه تركیه سیستم مفهومی طراحی كرده‌اند كه تلفیقی از كابین حمام و ماشین لباس‌شویی برای صرفه‌جویی در مصرف آب است.
 
به گزارش ایسنا، مصرف بیش از 150 لیتر آب برای یك استحمام 15 دقیقه‌ای و 38 لیتر آب برای شستن لباس در ماشین لباسشویی با توجه منابع محدود آبی،‌ محققان را به فكر طراحی دستگاهی با تلفیق كابین حمام و ماشین لباسشویی انداخت.
 
سیستم مفهومی Washit امكان شستن لباسها را با استفاده از آب مصرفی در زمان استحمام فراهم می‌كند.
 
این سیستم شامل مخزن آب، دو پمپ آب، هیتر و سه فیلتر كربن، ارگانیك و شیمیایی به همراه یك فیلتر فرابنفش است كه مابین كابین استحمام و ماشین لباسشویی قرار می‌گیرند.
 
آب مصرفی در زمان استحمام از طریق محفظه‌ای در كف كابین جمع‌آوری و از طریق یك پمپ وارد فیلترهای سه گانه شده و تصفیه می‌شود؛ در مرحله آخر نیز آب با فیلتر فرابنفش ضد عفونی و وارد مخزن آب می شود. پمپ دوم آب را از مخزن خارج كرده و برای استفاده مجدد در حمام یا شست و شوی لباس مورد استفاده قرار می‌دهد.
 
فرد در زمان قرار گرفتن در كابین استحمام، لباس‌ها را از طریق محفظه ویژه‌ای درون ماشین لباسشویی قرار می‌دهد و پس از پایان شست‌وشو و خشك شدن لباس‌ها، آنها را از درون محفظه بر می‌دارد.
 
سیستم مفهومی Washit‌ كاربرد فراوانی برای استفاده در منازل و مراكز عمومی مانند فرودگاه‌ها دارد. این سیستم همچنین با فناوری شست‌وشوی هوا امكان رفع بو و عرق از روی لباس را در كمترین زمان ممكن فراهم می‌كند.
 
مبتكران این طرح خلاقانه برای استفاده مجدد از آب مصرفی، جایزه ویژه iF Concept Design Award 2012 را از آن خود كردند.