یوردداش yurddaş

بو بلاگ آذربایجانلیلارین و ایراندا یاشایان باشقا تورکلرین دیل ، تاریخ ، مدنیت ، فولکلور و انسانی حاقلاری ساحه سینده چالیشیر .

استانهای كشور به 5 منطقه تقسیم شدند

+0 بَگَن (Bəyən)


                       معاون وزیر كشور: استانهای كشور به 5 منطقه تقسیم شدند

معاون توسعه مدیریت و منابع انسانی وزیر كشور از تقسیم بندی استانهای كشور به 5 منطقه خبر داد و گفت: استان هایی كه دارای اشتراكات و همجواری هستند به منظور هم افزایی و تبادل تجربه در یك منطقه قرار گرفته اند و جلسات مشتركی را برگزار می كنند.

ایرنا   : جواد ناصریان در گفت وگو با خبرنگار سیاسی ایرنا اظهار داشت: یكی از برنامه ها كه توسط وزیر كشور ابلاغ شده این بود كه بتوانیم استانها را به چند منطقه تقسیم كنیم و استانها از تجربه های یكدیگر بهره بگیرند.

وی ادامه داد: هدف از تقسیم بندی استانها ایجاد هم افزایی، انتقال تجربه ها، تبادل اطلاعات و توسعه منطقه ای بود.

معاون توسعه مدیریت و منابع انسانی وزیر كشور درباره توسعه منطقه ای در میان استانها، گفت: یكی از مهمترین اهداف این بود كه به جای توسعه خود استان ها، منطقه ها را توسعه دهیم و این مهم یكی از اولویت ها به حساب می آید.

ناصریان یاد آور شد: تشكیل 5 منطقه باعث شد تا به جای آنكه استانها مسیر طولانی را طی كرده و برای رفع مشكلات به تهران بیایند موضوعات مشترك خود را با استان های همجوار مطرح كنند و راه حل مناسب را بیاندیشند.

وی اضافه كرد: در منطقه بندی استان های كشور به همجواری، محل جغرافیایی و اشتراكات توجه شده است.

معاون توسعه مدیریت و منابع انسانی وزیر كشور در خصوص جلسات استان های تقسیم شده به 5 منطقه در كشور گفت: این جلسات هر 2 ماه یك بار و به صورت چرخشی در استان های زیر مجموعه هر منطقه برگزار می شود؛ در هر جلسه استاندار استان میزبان ریاست جلسه را برعهده دارد.

ناصریان تصریح كرد: هر منطقه یك دبیرخانه ثابت در استان درجه یك گروه دارد و دبیر خانه ای هم در دفتر ستاد مركزی(وزارت كشور) تشكیل شده است.


معاون وزیر كشور 5 منطقه را بدین شرح اعلام كرد:

منطقه 1: استانهای تهران، قزوین، مازندران، سمنان ، گلستان، البرز و قم.

منطقه 2:استانهای اصفهان، فارس، بوشهر، چهار محال بختیاری، هرمزگان و كهكیلویه و بویراحمد.

منطقه 3: آذربایجان شرقی، آذربایجان غربی، اردبیل، زنجان، گیلان و كردستان.

منطقه 4: كرمانشاه، ایلام، لرستان، همدان، مركزی و خوزستان.

منطقه 5: خراسان رضوی، خراسان جنوبی، خراسان شمالی، كرمان، یزد و سیستان و بلوچستان.معاون توسعه مدیریت و منابع انسانی وزیر كشور با اعلام این مناطق و اسامی استان ها، گفت: دبیرثابت هر كدام از این مناطق تهران، اصفهان،آذربایجان شرقی، كرمانشاه و خراسان رضوی هستند.

ناصریان زمان جلسات منطقه ای را هر دو ماه دانست و گفت: البته بر حسب ضرورت و فوریت شاید این جلسات زودتر برگزار شود كه بستگی به خود استانها و شرایط آنها دارد.

وی اضافه كرد: جلسات مناطق كشور از سال گذشته آغاز شده و در سطح استانداران برگزار شد كه البته این كارگروههای منطقه ای در سطح معاونین و مدیران كل نیز برگزار می شود.

معاون توسعه مدیریت و منابع انسانی وزیر كشور خاطر نشان كرد: این منطقه بندی استان ها درجهت هم اندیشی برای مسایل اقتصادی منطقه ، ایجاد هماهنگی در اجرای سیاست های عمومی دولت، ایجاد وحدت رویه در اجرای قوانین و مقررات منطقه ، ایجاد تعامل میان ستاد و مناطق و به منظور تبادل تجربه ها است.

ناصریان همچنین خاطر نشان كرد: در كنار این كارگروه های منطقه ای، 5 كارگروه تخصصی هم بر اساس دستور وزیر كشور ایجاد شده كه معاونان وزیر در هر كدام از كارگروه ها مسوولیت دارند.

معاون وزیر كشور اظها داشت: كارگروه تولید، سرمایه گذاری ، توسعه منطقه ای، مرز و تحول اداری تشكیل شده و برنامه های آن نیز در حال اجرا است.